Video se připravuje ...

20. ledna 2023  10:41

Jindra Polák z Jelenů má před sebou největší oslavu narozenin v životě

Hostem prvního letošního Music Studia Live Frekvence 1 byla kapela Jelen. Do éteru zahrála živě skladby jako Klidná jako voda, Až příště přijdeš, Jediný, co chci nebo Rozlučková. Součástí vystoupení byl i rozhovor s frontmanem Jindrou Polákem, ve kterém prozradil nejen plány na oslavu 10 let kapely, ale zavzpomínal i na úplně první koncert nebo hraní na ulici.

 

V lednu slaví kapela Jelen již 10 let svého působení na české hudební scéně. Začátek rozhovoru se proto točil právě kolem oslav kulatého výročí. „Na oslavu 10 let to chce něco většího, než běžně děláme. Chystáme se proto nadělit si koncert v O2 areně. Vtipný je, že to úplně neplánovaně vyšlo na datum mých narozenin - 2. prosince. Klukům jsem za to poděkoval, protože ještě nikdy jsem neměl takhle velkou oslavu,“ řekl se smíchem Jindra Polák. Deset let kapely uteklo podle jeho slov rychle jako voda. Během této doby se jim podařilo splnit si spoustu snů, o kterých se jim původně ani nesnilo. Jako další narozeninový dárek si chtějí nadělit novou desku, na které pilně pracují a rádi by ji vydali ještě před létem. Nyní dohromady dávají nápady, hotové už mají dokonce i nějaké předvýběry, prozradil moderátorům Lubce Ponížilové a Mírovi Michálkovi.  

 

Během návštěvy na Frekvenci 1 Jindra Polák také zavzpomínal na úplně první koncert kapely Jelen, na který dorazilo maximálně 20 lidí z řad kamarádů a rodiny. „Kocovinka druhý den ráno rozhodně byla. Tenkrát jsme slavili život obecně. Koncert byl strašně příjemný, navíc to bylo vtipný v malém klubu U Staré paní,“ pokračoval ve vyprávění. Později ještě doplnil: „Už tenkrát jsme věděli, že muzice chceme dát úplně všechno a chceme to dotáhnout co nejdále. Nikdy nezáleželo na tom, zda hrajeme pro 20 nebo 20 tisíc lidí.“

 

Následně v rozhovoru se Jindra Polák rozpovídal o své dráze pouličního umělce, kterou odstartoval spolu s bratrem ještě v Irsku. Hrát na ulici začali hlavně ze zvědavosti, u nás se to tehdy nesmělo. I když ho to hodně bavilo, živit se tím nikdy nechtěl. Byla to ale pro něho velká škola. Na koncert přijdou lidé s cílem poslechnout si oblíbeného hudebního interpreta. Zatímco na ulici jsou lidé, kteří o muziku primárně nestojí. Pokud se mu nepodaří je zaujmout, tak ho bez povšimnutí obejdou a jdou dále. To je ten hlavní rozdíl mezi hraním na koncertě a na ulici, zdůraznil. Naštěstí se jim podařilo po nějaké době se dostat do komunity irských pouličních umělců. Což jim pak umožnilo hrát na různých srazech a setkáních, později pak i v klubech.

 

Naposled Jindra Polák s kapelou Jelen hrál na ulici během mini turné po Slovensku. „Párkrát jsme to udělali. Přijeli jsme do nějakého města, kde jsme hráli v klubu, když jsme měli čas, tak jsme vylezli na náměstí. Stoupli jsme si tam a začali hrát,“ uvedl. V té době je ještě nikdo moc neznal, takže to používali i jako pozvánku na koncert.

DALŠÍ VIDEA Z RUBRIKY Zábava

Myslíte si, že válka na Ukrajině je podvod? Štáb filmu Velký vlastenecký výlet vzal příznivce Putina do centra válečného konfliktu
Zprávy a politika
2:01
18. července 2025  15:22
Myslíte si, že válka na Ukrajině je podvod? Štáb filmu Velký…
Více z rubriky Zprávy a politika
Trailer mysteriózního hororu Uzel zla vás naláká na zábavný filmový výlet, který vás může na dlouho připravit o klidný spánek
Zábava
1:45
18. července 2025  13:09
Trailer mysteriózního hororu Uzel zla vás naláká na zábavný…
Více z rubriky Zábava
Stěhování na Kypr je definitivně ze hry: Zazlívá to Lejla Abbasová Michaelu Kocábovi?
Celebrity
6:50
18. července 2025  10:00
Stěhování na Kypr je definitivně ze hry:…
Více z rubriky Celebrity
Petr Uhlík o nečekaném zvratu ve scénáři komedie Kouzlo derby:  Vyvrcholení postelové scény přišlo dřív, než se stihli rozehřát
Zábava
0:51
18. července 2025  09:23
Petr Uhlík o nečekaném zvratu ve scénáři…
Více z rubriky Zábava
Matěj Paprčiak: Jak se mu hraje s "tchyní" Holubovou?
Celebrity
2:04
18. července 2025  08:00
Matěj Paprčiak: Jak se mu hraje s "tchyní"…
Více z rubriky Celebrity
Módní guru Ina T.: Tohle je největší přešlap léta!
Celebrity
2:07
18. července 2025  06:00
Módní guru Ina T.: Tohle je největší přešlap léta!
Více z rubriky Celebrity
Martin Finger o Kouzlu derby: V životě bych se choval jinak
Celebrity
2:44
17. července 2025  18:00
Martin Finger o Kouzlu derby: V životě bych se choval jinak
Více z rubriky Celebrity
Vojtěch Drahokoupil má byznys s bráchou: Jsem na něj pes
Celebrity
6:11
17. července 2025  16:00
Vojtěch Drahokoupil má byznys s bráchou: Jsem na něj pes
Více z rubriky Celebrity
Ondřej Sokol na premiéře Kouzla derby: Má postava se vyvíjí násilím
Celebrity
5:08
17. července 2025  16:00
Ondřej Sokol na premiéře Kouzla derby: Má…
Více z rubriky Celebrity
Bývalý kriminalista Štoček o Orlických vraždách: Kdo nás přivedl na Orlickou přehradu? Jména nikdy neprozradím
Epicentrum
40:10
17. července 2025  15:00
Bývalý kriminalista Štoček o Orlických vraždách:…
Více z rubriky Epicentrum
Petr Uhlík v Kouzlu derby: Koupil si se ženou mlýn!
Celebrity
4:34
17. července 2025  14:00
Petr Uhlík v Kouzlu derby: Koupil si se…
Více z rubriky Celebrity
Český film slaví obrovský úspěch: Franz bude ve světové premiéře uveden na největším festivalu amerického kontinentu v Torontu
Zábava
2:06
17. července 2025  12:39
Český film slaví obrovský úspěch: Franz bude ve světové premiéře uveden na největším…
Více z rubriky Zábava
Kolečko a Vignerová na Kouzlu derby: Jaký je Petr fotbalista?
Celebrity
2:08
17. července 2025  12:00
Kolečko a Vignerová na Kouzlu derby: Jaký je Petr fotbalista?
Více z rubriky Celebrity
Ondřej Gregor Brzobohatý po dalším soudu s Kuchařovou: Má cenu se za sebe rvát
Celebrity
4:51
16. července 2025  16:00
Ondřej Gregor Brzobohatý po dalším soudu s Kuchařovou: Má cenu…
Více z rubriky Celebrity
Expertka o dětských vraždách v Česku: Proč se z dětí stávají vraždící monstra?
Epicentrum
30:02
16. července 2025  15:00
Expertka o dětských vraždách v Česku: Proč…
Více z rubriky Epicentrum
Kancléř poslanecké sněmovny v Blesku: Kolik vyjdou nové počítače a telefony pro příští poslance. A co vše projde rekontrukcí sněmovny?
Události
41:27
15. července 2025  18:15
Kancléř poslanecké sněmovny v Blesku: Kolik…
Více z rubriky Události
Ivan Franěk: Rodinu mám ve třech zemích!
MFF Karlovy Vary
9:00
15. července 2025  12:00
Ivan Franěk: Rodinu mám ve třech zemích!
Více z rubriky MFF Karlovy Vary
Jitka Čvančarová v Kouzlu derby: Jsem ráda, že jsem objevila svět fotbalu!
MFF Karlovy Vary
2:43
15. července 2025  11:00
Jitka Čvančarová v Kouzlu derby: Jsem ráda, že jsem objevila svět fotbalu!
Více z rubriky MFF Karlovy Vary
Jiří Langmajer o Kouzlu derby: Je to šťavnatá role!
MFF Karlovy Vary
1:42
15. července 2025  10:00
Jiří Langmajer o Kouzlu derby: Je to šťavnatá role!
Více z rubriky MFF Karlovy Vary
Ondřej Sokol: Proč je v Kouzlu derby zhrzený?
MFF Karlovy Vary
2:47
15. července 2025  09:00
Ondřej Sokol: Proč je v Kouzlu derby zhrzený?
Více z rubriky MFF Karlovy Vary
Bez urážky Zuzany Bubílkové o MFF KV: Záhul pro játra a hvězdné smetí
Bez urážky
8:08
15. července 2025  06:00
Bez urážky Zuzany Bubílkové o MFF KV: Záhul…
Více z rubriky Bez urážky
Neurolog Stránský varuje: Borelióza se mnohokrát léčí jinak než se má. Počty nakažených dramaticky přibývají
Epicentrum
21:33
14. července 2025  15:00
Neurolog Stránský varuje: Borelióza se mnohokrát…
Více z rubriky Epicentrum
Arabela Jana Nagyová o legendárním seriálu, životním filmu a kamarádce Patrasové
MFF Karlovy Vary
57:16
14. července 2025  10:00
Arabela Jana Nagyová o legendárním seriálu,…
Více z rubriky MFF Karlovy Vary
Scenárista a režisér Petr Kolečko o novém filmu Kouzlo derby: Langmajer neměl styk s žádnou ženou!
MFF Karlovy Vary
23:11
14. července 2025  05:00
Scenárista a režisér Petr Kolečko o novém filmu Kouzlo derby: Langmajer neměl styk…
Více z rubriky MFF Karlovy Vary